Megőrizte második helyét a veszprémi futsalcsapat

A fővárosban folytatták sikersorozatukat Madarász János tanítványai.

Az NB I-es futsalbajnokság 13. fordulójában a slágermeccs a Berettyóújfalu-Rába ETO összecsapás volt. Ennek az eredménye a bajnokság végkimenetele miatt bírt jelentőséggel. A bakonyiak ezzel egyidőben a Vasasnál vendégszerepeltek, s egy esetleges vereség - az Újfalu győzelme esetén - a második hely elvesztését jelentette volna...

Erre azonban nem került sor: a hazaiak már a 13. percben öngólt vétettek, s ez az eredmény a félidő végéig már nem is változott, 0:1.

Fordulás után beidult a veszprémi henger és Boromisza G., Vas, majd Németh P. találatai után (0:4) a 32. percben már eldőlt a találkozó sorsa. Ezt követően ugyan még szépítettek az angyalföldiek, de a befejezés előtt négy perccel Boromisza D. megadta a kegyelemdöfést a piros-kékeknek, 1:5.

Jegyzőkönyv. Futsal NB I, 13. forduló: Vasas 1988 Déli FC – 1. FC Veszprém 1:5 (0:1). Fáy utca, 100 néző. V.: Kujbus, Kovács P, Szuromi. Vasas: Gál – Nagy G., Szalay, Sivák, Bozonszky. Csere: Kovács Á. (kapus), Farkas, Závodszky, Ragadics, Mezőfalvi, Molnár. Játékos-edző: Sivák Péter. Veszprém: Schmidmajer – Finta, Tatai, Boromisza G., Gulyás. Csere: Sárdi (kapus), Bényi, Németh P., Boromisza D., Tar, Vasas, Bánfalvi. Edző: Madarász János. Gólszerzők: Sivák (35.), ill. Szalay (13. – öngól), Boromisza G. (26.), Vas (30.), Németh P. (32.), Boromisza D. (36.).

A másik két pénteki meccs eredménye: Berettyóújfalu - Rába ETO 2:0, Rubeola - Csömör 6:8! A bajnokság élén: 1. Rába ETO 32, 2. FC Veszprém 29, 3. Berettyóújfalu 28 ponttal.