Krimibe illő meccsen vertük Romániát

A magyar női kézilabda-válogatott egy sok hibával tarkított mérkőzésen győzte le 20:19-re Romániát az Európa-bajnoki középdöntőben.

A nagyszerűen küzdő magyar válogatott 20:19-re legyőzte a román csapatot a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság debreceni középdöntőjében, szombaton, így maradt esélye arra, hogy az elődöntőbe jusson.

Az első félidőben hol remekül, hol átlagosan védekezett Németh András szövetségi kapitány együttese, amely sok segítséget kapott Kiss Éva kapustól. A szünetig tíz hazai és csak nyolc vendég gól született sok kiállítás mellett.

A folytatásban a románok jelentősen feljavultak, Cristina Neagu sorra dobta a gólokat, miközben Paula Ungureanu valósággal megbabonázta a magyar lövőket. A hajrában viszont a Sport24.hu híre szerint remekül küzdött a magyar csapat, fordított, és végül drámai végjátékban győzött.

Jegyzőkönyv. Magyarország - Románia 20:19 (10:8). Debrecen, 5 ezer néző. V.: Zotin, Volodkov (oroszok). A gólszerzők: Triscsuk 4/2, Szucsánszki 4, Tomori 3, Kovacsics 2/1, Tóth 2, Bulath, Bódi, Mayer, Mészáros, Kovacsicz, ill. Neagu 8/4, Bradeanu 3, Perianu 2, Babeanu 2, Pirvut, Ciuciulete, Chintoan, Chiper.

Korábban játszották: Lengyelország – Dánia 19:28 (9:9), Spanyolország – Norvégia 26:29 (16:16).

A pillanatnyi állás: 1. Norvégia 6, 2. Magyarország 4, 3. Spanyolország 4, 4. Dánia 3, 5. Románia 1, 6. Lengyelország 0 ponttal.

A dánok elleni hétfői találkozó tétje az lesz, hogy melyik csapatnak marad esélye a négy közé kerülésre.