Federer számára véget ért az Australian Open

A svájci klasszis négy szettben kikapott az olasz Andreas Seppitől az Australian Open harmadik fordulójában.

A világranglista második helyezettje többé-kevésbé magabiztos játékkal jutott el a harmadik körig, ahol egy olyan ellenféllel találta szemben magát, aki pályafutása során még sosem győzte le őt.

Ennek ellenére Seppi húzta be az első játszmát, majd a másodikat is megnyerte egy kiélezett rövidítésben. Bár ezt követően szépített, a negyedik felvonás tie-breakjében is Roger Federer húzta a rövidebbet, így az Sport24.hu híre szerint búcsúzott a Grand Slam-tornán.

Eredmény, Australian Open, 3. forduló: Seppi (olasz)-Federer (svájci, 2.) 6:4, 7:6, 4:6, 7:6.