A Veszprém kiütötte a Montpellier-t

Az MKB-MVM Veszprém 34:20-re győzött a francia Montpellier otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának utolsó csoportmérkőzésén.

A meccsnek egyik csapat számára sem volt igazi tétje, mivel a Montpellier negyedik helye - és ezzel továbbjutása - éppúgy biztos volt, mint a veszprémiek első pozíciója.

A magyar csapat mindezek ellenére nagy lendülettel és eredményesen játszott, s fokozatosan lépett el a házigazdáktól. A franciák a félidőben még csak ötgólos hátrányban voltak, a fordulás után azonban teljesen összeestek, és végül a telesport.hu tudósítása szerint történetük legsúlyosabb hazai vereségét szenvedték el.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 10. (utolsó) forduló: MHB – MKB-MVM Veszprém 20:34 (9:14). Montpellier, 7000 néző. V.: Lopez, Ramirez (spanyolok). MHB: Siffert – Gajic 3 (3), Dolenec 1, Fabregas, Tej 2, Borges 1, Bonnefond 2. Csere: Losert, Mesnard (kapusok), Simonet 4, Kavticnik, Mackovsek 4, Laluska, Gutfreund 2, Saidani 1. Edző: Patrice Canayer. Veszprém: Aliliovic – Marguc 8 (4), Nagy L. 3, Sulic 3, Lékai 2, Ilic 4, Ugalde 2. Csere: Schuch, Gulyás 4, Jamali 2, Nilsson 3, Terzic, Ruesga 2, Iváncsik G. 1. Edző: Carlos Ortega.

Az eredmény alakulása. 7. p.: 3:5. 13. p.: 3:6. 18. p.: 5:7. 23. p.: 8:9. 28. p.: 9:13. 35. p.: 11:17. 41. p.: 14:22. 46. p.: 15:24. 49. p.: 16:27. 51. p.: 16:28. 54. p.: 17:31. 57. p.: 20:32.

A csoport végeredménye: 1. Veszprém 18, 2. Vardar Szkopje (macedón) 15, 3. RN Löwen (német) 12, 4. Montpellier 8, 5. Celje (szlovén) 6, 6. Csehovszkije Medvegyi (orosz) 1 ponttal.

A BL nyolcaddöntőjének sorsolását kedden rendezik, a tavaly négyes döntőbe jutott veszprémiek egy másik csoportbeli negyedikkel találkoznak majd.