Nyolc góllal nyert BL-nyolcaddöntőben a Veszprém

Az MKB-MVM Veszprém rendkívül magabiztos, 31:23-as győzelmet aratott a spanyol La Rioja vendégeként.

Kiválóan, 0:4-gyel kezdett a a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szombati első mérkőzésén. Támadásban Sulicot könnyedén játszották meg a társai, hátul pedig Mikler rendre megzavarta a hazai lövőket. A magyar válogatott kapusának több mint hat és fél perc után tudták az első gólt lőni. A magyar bajnokcsapat az első negyedóra végén aztán kissé megtorpant, a hazaiak ezt kihasználva feljöttek egy gólra, 6:7. Ezt követően fej fej mellett haladtak egymással a csapatok, majd a játékrész hajrájában nagyobb sebességre kapcsolt a Veszprém és a szünetre ötgólos előnyre tett szert.

A második félidőben villámrajtot vett a hazai csapat, és ismét felzárkózott egy gólra, 14:15. Antonio Carlos Ortega, a Veszprém vezetőedzője időt kért, és rendezte a sorokat. Nem sokkal később a magyar csapat újra visszaállította a négygólos különbséget. Ekkor a La Rioja nyitott védekezéssel próbálta megzavarni riválisát, egy rövid időre sikeresen, de ezután újra a Veszprém percei következtek. A magyar együttes a hajrára teljesen felőrölte riválisát, s végül magabiztos győzelmet aratott a HVG.hu tudósítása szerint.

Iváncsik Gergő, a veszprémiek balszélsője pályafutása 602. mérkőzését játszotta a klub színeiben, így Csoknyai István rekordját megdöntve a házi örökranglista élére ugrott.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: N. La Rioja (spanyol) – MKB-MVM Veszprém KC 23:31 (10:15). Logrono, 3 ezer néző. V.: Gubica, Milosevic (horvátok). La Rioja: Gomez – Rocas 3/2, Jimenez 1, Sanchez 1, Stenmalm 4, Fernandez Perez 6, Cacheda. Csere: Aguinagalde Aquizu (kapus), Garcia Rubio 2, Eilert 2, J. Garcia 1/1, Vigo 3, Rodriguez Alvarez. Edző: Jesus Javier González. Veszprém: Mikler – Gulyás, Nagy L. 2, Rodriguez 2, Sulic 9, Ilic 9/1, Ugalde. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic 1, Lékai 1, Zeitz 2, Marguc 3/1, Nilsson, Iváncsik G. 2, Ruesga 1. Edző: Carlos Ortega.