Negyvenöt percig szenvedett a Veszprém, de simán továbbment

Az MKB-MVM Veszprém hazai pályán 37:31-re nyert a spanyol La Rioja ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján

Az idegenbeli nyolcgólos siker után úgy tűnt, jutalomjáték vár a veszprémiekre, és a találkozó elején sem utalt másra semmi, Ilicsék fokozatosan húztak el ellenfelüktől.

Igen ám, de az első negyedóra végére utolérte a Veszprémet az első perctől kezdve kapus nélkül támadó La Rioja (6–6), és nem is szándékozott elengedni a házigazdát.

A 24. percig jól megúszták a spanyolok az üres kapus helyzeteket, akkor azonban rövid idő alatt háromszor is ráfáztak. Előbb a nem sokkal korábban egész pályáról még hibázó Sulic használta ki, hogy a visszaérő kapus még nem foglalta el a helyét, majd Lékai és Alilovic(!) is betalált a másik térfélről, 15:12.

A játékrész hajrájában már néggyel vezetett a magyar együttes, ami a 33. percig meg is maradt (20–16), ezt követően azonban ismét belelendült a hét emberrel támadó La Rioja. Főleg a jobbszélső Álvarez volt elemében, aki a 38. percre egy gólra felhozta övéit, 22:21.

Fordulás után Nagy betörése után megrekedtek a veszprémi támadások, nem úgy a spanyolokéi, és Álvarezék a 42. percben már vezettek, 23:24!

A vendégek a 45. percig tartották a hazaiakat (26–26), akkor azonban Sulic egészpályás gólt lőve visszavette a vezetést, onnantól kezdve pedig már csak kapaszkodtak a spanyolok. Ilics saját hatosa elől megeresztett lövésével ismét négy volt közte (31–27), az 50. percben pedig változtatott, s visszaállt hat támadóra a La Rioja.

A 44. percben beszálló Mikler ráadásul nagyszerű formában védett, az utolsó 16 percben csak hatig jutottak a vendégek, a hajrában pedig az NSO tudósítása szerint kidomborodott a veszprémi erőfölény, 37:31.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés: MKB-MVM VKC – Naturhouse La Rioja (spanyol) 37:31 (18:15). Veszprém, 5000 néző. V.: Mazeika, Gatelis (litvánok). Veszprém: Alilovic 1 – Rodriguez 2, Sulic 7, Nagy L. 5, Nilsson 3, Terzic 1, Ugalde. Csere: Mikler (kapus), Gulyás 1, Ilic 10 (1), Lékai 4, Marguc, Zeitz, Schuch, Jamali 2, Ruesga 1. Edző: Carlos Ortega. La Rioja: Aquizu – Alvarez 10 (1), Jimenez 2, Rubio 1, Rodriguez, Stenmalm 4, Perez 2. Csere: Lite (kapus), Gerpe 4, Migallon 5, Eilert 2, C. Gonzalez 1. Edző: Fernandez Gonzalez.

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2:0. 14. p.: 6:6. 16. p.: 8:8. 20. p.: 11:9. 25. p.: 15:12.27. p.: 15:14. 37. p.: 23:21. 42. p.: 23:24. 45. p.: 25:26. 47. p.: 28:26. 49. p.: 31:27. 54. p.: 33:30.

Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 68-54-es összesítéssel.