Nagy lépés a visszajutás felé

Rangadót nyert a VESC női röplabda csapata a vasi fővárosban.

A női röplabda NB II. nyugati csoportjában a mezőny legjobb két csapata Szombathelyen csapott össze. A feljutásra esélyes gárdák találkozóján az első szettben a cserejátékosok (!) nélkül játszó bakonyiak az első szettben alaposan meglepték a házigazdákat és biztató előnyt szereztek a folytatásra, 0:1.

A második szettben alaposan összeszedték magukat a vasiak és csupán tizenötig engedték Mustos István csapatát, 1:1. A harmadikban eleinte az előző menethez hasonlóan alakult az eredmény, azonban 8:3-as VSA vezetés után nagyszerű küzdőszellemmel fordítottak a veszprémiek és végül nyolc pont előnnyel verték ellenfelüket, 1:2.

A negyedik játszmában szint végig fej-fej mellett haladt a két gárda, azonban a döntő pillanatokban Jezerniczkyék összpontosítottak jobban, 1:3.

Ezzel a bravúros győzelemmel a VESC együttese nagy lépést tett a feljutás (az élvonalba való visszakerülés) érdekében.

Jegyzőkönyv. Vasi Sport Akadémia - Veszprémi Egyetemi SC 1:3 (-20, 15, -17, -22). Szombathely, 50 néző. V.: Barabás, Prukner. VESC: Jezerniczky, Dordzsceren, Pós, Május, molnár, Horváth. Edző: Mustos István.