Cseh világbajnok 200 pillangón

Hatalmas versenyben verte a szám olimpiai bajnokát, a dél-afrikai Chad Le Clost.

Cseh László a legjobb idővel jutott be a 200 méteres pillangóúszás döntője a kazanyi világbajnokságon.

A magyar úszó a négyes pályáról indulhatott, második helyen fordult ötven méternél. Chad Le Clos mögött nyolc századdal volt lemaradva. A második forduló után már sikerült lehagyni a dél afrikait, aki megdöbbenve tekingetett oldalra.

Cseh már fél másodperc előnnyel fordult az utolsó 50 méterre, hiába szorongatta a megújuló Le Clos, előznie már nem sikerült.

A magyar úszó a Sport24.hu híre szerint első aranyérmét szerezte a Kazanyban, és tíz év után lett újra aranyérmes világbajnokságon.

Jegyzőkönyv. Férfi 200 méteres pillangóúszás, döntő: 1. Cseh László (magyar) 1:53.48, 2. Chad Le Clos (dél-afrikai) 1:53.68, 3. Jan Switkowski (lengyel) 1:54.10.