Fölényes győzelmet aratott a női kéziválogatott

A magyar női kézilabda-válogatott könnyedén nyert a finn csapat otthonában az Európa-bajnoki selejtezősorozat 2. fordulójában vasárnap.

A jó magyar kezdés (9. perc: 7:2) után a lelkes finnek nem szakadtak le, és jól használták ki a vendégek könnyelmű megoldásait, kényelemes védekezését, és most egy félidő alatt több gólt dobtak, mint a lengyeleknek egész mérkőzésen. Különösen Pamela Degerman volt elemében, hatszor talált be a szünetig. A félidőt Kovacsics Anikó kapufára ejtett büntetője zárta.

A második félidőt a hiradó.hu híre szerint komolyabban vette Németh András szövetségi kapitány együttese, és az 49. percben 30:20 lett az állás. A meccs legeredményesebbje Szucsánszki Zita volt kilenc találattal.

Női Európa-bajnoki selejtező, 5. csoport, 2. forduló: Finnország - Magyarország 25:38 (13:16). A másik mérkőzésen: Szlovákia - Lengyelország 21:23 (11:14).

Az állás: 1. Magyarország 4 pont (70:44), 2. Lengyelország 4 (52:33), 3. Szlovákia 0 (40:55), 4. Finnország 0 (37:67).

Az erőviszonyok alapján ebből a kvartettből a decemberi, dániai olimpiai kvalifikációs vb-re készülő magyar, valamint a lengyel válogatott kimagaslik, és mivel az első két helyezett biztosan kijut a jövő évi Eb-re, így magabiztosan lehet várni a márciusi folytatást.