A Gödöllő játszmát sem engedélyezett

A hétvégi kettős forduló első meccsét pénteken elveszítette a VESC, vasárnap a Békéscsaba jön.

A női röplabda NB I-ben ezen a hétvégén két játéknapra is sor kerül. A veszprémi egyetemista lányok tizenegyedik fordulóbeli ellenfele pénteken este a Gödöllő együttese volt.

Az első játszmában különösebb megerőltetés nélkül nyert a vendégcsapat. A másodikban valamivel közelebb került Katona Péter gárdája az ellenfeléhez. A harmadikban némi meglepetésre egy ideig még a vezetést is magukhoz ragadták a hazai együttes játékosai. A sokkal jobb mezőnymunkával játszó gödöllőiek azonban ekkor is a maguk javára fordították az eredmény állását, s ezzel szettveszteség nélkül nyertek a Bakony fővárosában.

Jegyzőkönyv: VESC - TEVA Gödöllői RC 0:3 (-13, -19, -18). Veszprém: 150 néző. VESC: Szelle, Kovács, Környei, Tobak, Földesi, Jezernyicky. Csere: Pintér (liberó). Edző: Katona Péter. Gödöllő: Lutter, Németh, Merkószki, Csengeri, Szakmáry, Széles. Csere: Lékó (libero), Berze, Kriegel, Horváth, Szűcs, Győri. Edző: Ludvig Zsolt.

További eredmények: Budai XI SE – Albrecht MVSC MISI 0:3 (–17, –19, –17), Szolnoki Főiskola RKSI – Békéscsabai RSE 0:3 (–14, –15, –18), BITT Kaposvár–ALUPROF - TF Budapest 3:1 (–23, 19, 13, 14), Tatabányai Volán SE–Budapest SE - FKF Zrt 0:3 (–6, –12, –20).

A veszprémi lányok a tizenkettedik fordulóban vasárnap 15 órától az egyetemi csarnokban a Békéscsaba gárdáját látják vendégül.