Női kézivébé: 31:21-re vertük Japánt

A következő mérkőzésen Lengyelország ellen már az olimpiai kvalifikációs szereplés a tét.

Az első három percben a japánoknál volt az előny, utána viszont érvényesült a papírforma. Felpörgött a magyar csapat, emberelőnyt harcolt ki, és a 8. percre 6:2-re ellépett. Az ázsiai gárda szakvezetője időt kért, de nem volt ellenszere a sokkal erősebb és magasabb magyarokkal szemben. Átlagban minden japán gólra hárommal válaszolt a Németh-csapat. Ez az arány akkor romlott le, amikor a kapitány a biztos vezetés tudatában időt kért, majd több poszton cserélt. Triscsuk büntetőt rontott, a japánok pedig egymás után háromszor találtak be az amúgy jól védő Kissnek, s végül - noha 16:7-nél volt már kilencgólos is az előny - 17:11 lett az állás a szünetre.

A folytatásban beállt a 198 centiméteres Planéta, aki minden ellenfelénél két-három fejjel magasabb volt, így könnyedén került helyzetbe. A 43. percben, 23:13-nál kétszámjegyűre nőtt a különbség, ekkor a japán szövetségi kapitány időt kért, hogy rendezze a sorokat. A záró tíz percben mindenki játéklehetőséget kapott.

- Amit mára elterveztünk, nagyjából sikerült véghezvinni - értékelt a második helyet érő siker után Németh András a Sport TV-nek. - Volt egy rossz 15 percünk, de előtte olyan előnyt szereztünk, hogy nem fért hozzá kétség, sima győzelmet aratunk.

Jegyzőkönyv. Női kézilabda-világbajnokság, A-csoport, 5. forduló: Magyarország - Japán 31:21 (17:11). Herning. V.: Schulzer, Tönnies (németek). Magyarország: Kiss É. – Kovacsicz 2 , Tomori 3, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 2, Zácsik 4, Kovacsics 3. Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres, Triscsuk 6 (1), Görbicz 2, Erdősi 1, Bódi 2, Bulath, Mayer 2, Planéta 2. Szövetségi kapitány: Németh András. A japánok legjobb lövői: Fudzsii 6 (2), Jokosima 4, Honda, Isitate, Macumura, Hara 2-2.

A többi eredmény: Szerbia - Tunézia 43:21 (23:10), Montenegró - Dánia 23:21 (12:7).