Hetesekkel Magyar Kupa-győztes a Veszprém

A férfi kézilabda Magyar Kupa Debrecenben rendezett fináléjában a címvédő MVM Veszprém és a Mol-Pick Szeged 24:24-es döntetlent játszott egymással.

Óriási csatára készült Debrecenben a Magyar Kupa döntőjében a Veszprém és a Szeged, de egyöntetű volt a vélemény, hogy a dunántúli csapat az esélyesebb. Így is kezdődött a meccs, több mint hat percig nem talált kapuba a Szeged. Aztán egycsapásra megváltozott minden, átvette az irányítást Juan Carlos Pastor csapata, és a félidő közepéig két-három góllal is vezetett.

A Veszprém nem találta a fonalat, a határozottan védekező ellenfél mellett nehéz volt helyzetbe kerülni. Ezért a játék képe alapján nem volt váratlan, hogy a félidőre kétgólos szegedi vezetéssel mentek pihenőre a felek, 10:12.

A második félidőben egészen a 43. percig maradt a Tisza-partiak előnye, de ekkor a Veszprém egyenlített, majd néhány perc múlva át is vette a vezetést, 19:18. Ez azonban nem törte le a Szegedet, szívós munkával tapadt riválisára, és egyre izgalmasabb lett a találkozó. Az utolsó öt percben már rengeteget hibáztak a csapatok. A kiválóan védő Sierra meccsben tartotta a Szegedet, amely az 57. percben a kétgólos előnyért támadhatott, ám rontott, így Ugalde révén egyenlített a Veszprém, 24:24.

A záró percek nagy rohanásában már nem született gól, ráadul Pastor a fejét is elveszítette, és ellökte a veszprémi edzőt, Xavier Sabatét. A meccs után a szegedi szakvezető a tévé kamerái előtt elnézést kért a tettéért.

Jöhettek a hétméteresek, amelyek hasonló forgatókönyvet követtek, mint a mérkőzés. Először a Veszprém rontott kettőt, majd a Szeged, és mivel az utolsó párban Pálmarsson belőtte, Csuruvija viszont kihagyta, a Veszprém lett a kupagyőztes!

Sorozatban nyolcadszor nyerte meg a Veszprém a Magyar Kupát, mert hiába játszott remekül a Szeged, a fodulatos meccsen ez sem volt elég a győzelemhez az NSO tudósítása szerint.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Magyar Kupa, döntő: MVM Veszprém - Mol-Pick Szeged 24:24 (10:12), hetesekkel: 27:26. Debrecen, 5000 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P. Veszprém: Mikler – Marguc 3 (2), Nagy L. 6, Sulicc 2, Rodriguez, Sliskovics 4, Ugalde 2. Csere: Alilovics (kapus), Schuch, Terzics, Lékai, Palmarsson 5, Gulyás 1, Nilsson, Iváncsik 1. Edző: Javier Sabaté. Szeged: Sierra – Prodanovic 1, Ancsin 2, Thiagus Petrus 1, Ilyés, Kallman 7, Bombac 1. Csere: Wyszomirski (kapus), Vranjes 1, Blazevic, Robledo 2, Curuvija 1 (1), Mindegia 4 (1), Balogh 4, Zubai, Parrondo. Edző: Juan Carlos Pastor.

A 3. helyért: Balatonfüred - Mezőkövesd 27:25 (14:10).