A Veszprém otthon megkínlódott a Breszttel

A férfi kézilabda SEHA-ligában a Telekom Veszprém hazai környezetben egy góllal nyert a fehérorosz Meskov Breszt ellen.

Tizenöt percnyi előnyt adott ellenfelének az álmosan, visszafogottan kezdő Veszprém. A határozott védőmunkával adós házigazdák gyorsan hátrányba kerültek, majd iparkodniuk kellett, hogy a két-háromgólos különbség eltűnjön. Az első félidő végjátékára azonban már sikerült fordítania a házigazdának, amely egygólos előnnyel mehetett pihenőre, 17:16.

A második felvonás elején gyorsan meglépett néggyel a Veszprém, úgy nézett ki, hogy a félidőben sikerült rendezni a sorokat. A Breszt azonban nem akart ehhez asszisztálni, és még mielőtt nagyobb lett volna a baj, visszavette a vezetést. A fonalat elveszítő Veszprém ezután kiegyenlített csatába bocsátkozott, egymás nyakán voltak a felek.

Lékai Máté irányításával és a sérülése után ismét teljes fordulatszámon pörgő Nagy László vezérletével támadásban jól muzsikált a hazai együttes, de ez továbbra sem párosult kellően hatékony védőmunkával. Fél perccel a vége előtt egygólos hátránynál támadhattak a vendégek, de az időkérés után a világ egyik legjobb irányítója, Pavel Atman kezéből kiesett egy passz, így a Veszprém az NSO tudósítása szerint már eljátszadozhatott az idővel, 31:30.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-liga, alapszakasz: Telekom VKC – Meskov Breszt (fehérorosz) 31:30 (17:16). Veszprém, 2500 néző. V: G. Nacsevszki, Nikolov (macedónok). Telekom: Alilovic – Lékai 4, Nagy L. 8, Schuch, Nilsson 3, Ilics 2, Ugalde. Csere: Mikler (kapus), Gajics 9 (4), Iváncsik G. 1, Ch. Rodriguez 1, Ancsin, Blagotinsek 2, Gulyás 1, Kopljar. Edző: Xavier Sabaté Breszt: Pesic – Prodanovics 4, Kristopans 4, Tjumencev 3, Sztojkovics 9 (3), Dzsamali 4, Vukic. Cs: Mijatovics (kapus) Nyikulenko, Sumak 1, Osztrousko 1, Silovics 1, Atman, Jurinok 1, D. Rutenka 2. Edző: Szergej Bebesko.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2:4. 15. p.: 9:12. 23. p.: 14:13. 34. p.: 20:17. 44. p.: 22:21. 52. p.: 26:27.