A veszprémiek alaposan meglepték a hazaiakat

A női kézilabda NB I-ben a Barabás KC már az első félidőben eldöntötte a meccs sorsát.

Az előzetes hírekkel, várakozásokkal ellentétben a Szekszárdon pályára lépő veszprémiek soraiból nemcsak hogy nem hiányzott, de egyenesen a találkozó hősévé vált a válogatottban megsérült Bulath Anita.

Vezérletével - no meg Kiss Éva nagyszerű védéseivel - öt perc alatt jelentős előnyt (1:4) szerzett a Barabás KC. Ezt követően állandósult a vendég előny, rendre három-négy góllal többet mutatott az eredményjelző tábla a veszprémi oldalon. A remek védekezésnek és az eredményes támadójátéknak köszönhetően fokozatosan nőtt az előny. Jelezve: az újonnan igazolt, válogatott Hornyák Dóra villámgyorsan beilleszkedett a (nem is olyan ismeretlen...) társak közé. Így aztán talán nem is véletlen, hogy a szünetre már hatos volt a különbség.

Fordulás után valamelyest kiegyenlítettebb lett a küzdelem, vélhetően a hazaiak szakvezetése is reagált a veszprémiek hirtelen felgyógyult játékosainak jelenlétére. Ezért aztán ebben a játékrészben "csupán" egy góllal múlta felül házigazdáját a BVKC, amely végül a várakozásnál biztosabban győzte le a Szekszárd együttesét. A házigazdák a szünet után csupán egyszer tudták három gólra megközelíteni ellenfelüket.

Jegyzőkönyv. UKSE Szekszárd–Veszprém Barabás KC 27:34 (13:19). Szekszárd, 650 néző. V: Natkai, Szalai. UKSE: Mészáros – Szekerczés, Borbás, Kuridza, Jenőfi, Gulya, Burai. Csere: Kopecz, Fauszt, Weigel, Vasas. Edző: Kovács Jenő. Veszprém: Kiss É. – Azari, Emberovics, Farkas, Mayer Sz., Bulath, Földes V.. Csere: Hornyák, Földes K., Mayer M., Borkowska, Hanczvikkel. Edző: Gyurka János. A legjobb lövők: Szekerczés 7, Burai 5, Kopecz 4, ill. Bulath 14, Hornyák 7, Földes V. 4.