Kikapott a Veszprém a Zagrebtől

27:23 arányban vereséget szenvedett a címvédő Telekom Veszprém a horvát PPD Zagreb vendégeként a kézilabda SEHA-ligában.

A zágrábi csapat - amely Varasdon fogadta ellenfelét - négy góllal nyitott. Hét perc után jókora bajban volt a Veszprém, mely ugyan ezt követően ideiglenesen közelebb tudott jönni, ám képtelen volt utolérni a házigazdát. Az általában két-három góllal előnyben levő horvát csapat a szünetben 13:10-re vezetett.

Fordulás után a Veszprém szívósan kapaszkodott, és 16:14-nél a hazai időkérés sem állította meg a felzárkózást. Andreas Nilsson a 42. percben egalizált, 16:16. A következő lépés azonban megint a zágrábiaké volt, akik David Miklavcic és Zlatko Horvat révén visszavették az irányítást. 21:17 után Xavier Sabaté időt kért, de már nem tudta rendezni a sorokat: a házigazda elhúzott, így a hajrá tulajdonképpen már izgalommentes volt, a PPD Zagreb 27:23-ra győzött.

Xavier Sabaté értékelése a mérkőzés után az NSO tudósítása szerint: – Dicséretet érdemel a Zagreb, amelyben Stevanovic kapus volt a kulcsfigura. Nagyon elégedetlen vagyok, fáradt együttesem nem játszott jól.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-liga: PPD Zagreb (horvát) – Telekom Veszprém 27:23 (13:10). Varasd, 2000 néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok). Zagreb: Stevanovics – Horvat 5 (3), Sebetics 4, J. Valcic 2, Vori 3, S. Vujic 2, Markovics 4. Csere: Skok (kapus), Cingesar 2, T. Valcic, Miklavcic 1, Eres, Markoszki, I. Vujic 3, Kontrec 1. Edző: Silvio Ivandija. Veszprém: Mikler – Lékai, Sulics 1, Ligetvári, Nilsson 2, Ilics 4, Iváncsik G. 1. Csere: Borbély (kapus), Gajics 7 (5), Nagy L. 4, Kopljar 2, Marguc 2, Ch. Rodríguez, Terzic. Edző: Xavier Sabaté.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4:0. 13. p.: 6:2. 22. p.: 9:8. 35. p.: 15:11. 42. p.: 16:16. 47. p.: 18:17. 55. p.: 24:19.