Klubvilágbajnok a Real Madrid

A vasárnapi fináléban a mesterhármast jegyző Cristiano Ronaldo vezetésével, hosszabbítás után 4:2-re legyőzte a házigazda Kashima Antlers együttesét.

A klubvilágbajnokságon a hat kontinens legrangosabb klubsorozatának győztese, valamint a házigazda szerepelt – utóbbi első ázsiai csapatként jutott el a torna fináléjáig.

A Real Madrid már a kilencedik percben megszerezte a vezetést a döntőben – melynek negyedik játékvezetője Kassai Viktor volt –, Karim Benzema egy kipattanó labdát vágott hét méterről a kapuba, 1:0. A domináló spanyol együttesnek több lehetősége is volt a különbség növelésére, ám újabb gólt némi meglepetésre a japán bajnok szerzett: a Kashima Antlers Sibaszaki Gaku találatával egyenlített a szünet előtt, 1:1.

A fordulás után Sibaszaki 18 méterről újra bevette Keylor Navas kapuját (2:1), ám 8 perc múlva Cristiano Ronaldo büntetőből egyenlített, 2:2. A rendes játékidő nem hozott újabb találatot, a hosszabbításban Benzema tökéletes ütemű kiugratása után Ronaldo megszerezte második gólját, 3:2. Bár a japán együttes a kapufát eltalálta még, betalálni a négyszeres aranylabdás portugál támadó tudott újra, 4:2.

Így a vs.hu híre szerint a Real Madrid megnyerte a finálét, és klubcsúcsát tovább javítva immár 37 tétmérkőzés óta veretlen. Ez volt a Real ötödik sikere a sorozatban, ezzel az örökrangsor élére lépett, megelőzve a négyszeres győztes AC Milant.

A jogelőd klubvilágkupát is beleszámítva az 55. kiírásból 30. alkalommal született európai siker, míg 25-ször dél-amerikai csapat nyert.

Jegyzőkönyv. Labdarúgó klubvilágbajnokság: Real Madrid (spanyol) – Kashima Antlers (japán) 4:2 (1:1, 2:2, 4:2). Gólszerzők: Benzema (9.), C. Ronaldo (60., 98., 104, az elsőt 11-esből), illetve Sibaszaki (44., 52.).