Két nap, két meccs és két győzelem

A Telekom Veszprém szombaton 33:21-re, vasárnap 36:31-re győzött hazai pályán a Metalurg, illetve az Izvidac ellen a kézilabda SEHA-ligában.

Nem mondhatni, hogy a Veszprém szombaton túlságosan megizzadt volna, a magyar együttes már a szünetben nyolcgólos előnyben volt 15:7. A hazaiak eredményesen játszottak, jó százalékban lőtték be helyzeteiket, s végül könnyedén, 33:21-re legyőzték a Metalurg Szkopjét. Tizenkettedik sikerüket könyvelhették el a sorozatban.

Xavier Sabaté értékelése az MNO tudósítása szerint: – Szeretném megköszönni Iváncsik Gergőnek, hogy betegen is vállalta a játékot. A fiatal játékosaink jól játszottak, de még nem százszázalékos ez a csapat. Kicsit még fáradtak a játékosok, ez normális. A sérültek helyzetéről nem tudunk semmit. A védelmünk és a kapusunk fantasztikus volt, köszönhetően a kapusedzőnknek is.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-liga: Telekom VKC – Metalurg Szkopje (macedon) 33:21 (15:7). Veszprém, 4000 néző. V.: Canda, Cech (szlovákok). Telekom: Alilovic – Gajics 6 (2), Kopljar 2, Sulics 6, Chema Rodriguez, Ilics 3, Iváncsik 4. Csere: Schuch, Terzic 1, Blagotinsek 5, Milasevic, Lékai 2, Tóth 2, Gulyás 2. Edző: Javier Sabate. Az eredmény alakulása. 9. perc: 3:3. 16. p.: 7:3. 25. p.: 13:6. 40. p.: 19:14. 47.p.: 26:14.

X

Másnap ismét pályára lépett a veszprémi gárda, az újabb győzelem azonban így is elvárható volt a bakonyiaktól, hiszen a sereghajtó Izvidac volt a vendég. A bosnyák csapat becsülettel küzdött, így a fél gőzzel játszó Veszprém ellen megúszta ötgólos vereséggel.

Xavier Sabaté értékelése az MNO tudósítása szerint: – Már biztosan ott vagyunk a négyes döntőben, ez volt a cél az idény elején. Az első félidőben nagyon jó volt a védekezésünk, tizennégy gyorsindításos gólt szereztünk. A másodikban gyengült a védekezésünk, de ez normális ilyen fiataloknál. Ha nem játszanak, nem hibáznak, de nem is tanulnak.

Jegyzőköny. Férfi kézilabda SEHA-liga: Telekom VKC - Izvidac Ljubiski (bosnyák) 36:31 (21:11). Veszprém, 1100 néző. V.: Cindric, Gonzurek (horvátok). Telekom: Borbély – Marguc 8 (4), Ancsin 4, Blagotinsek 6, Lékai 3, Terzic 1, Milasevic 1. Csere: Gulyás 3, Schuch, Szeitl 2, Fekete 2, Ligetvári 4, Tóth 2 (1). Edző: Xavier Sabaté.

Az eredmény alakulása: 8. perc: 7:3. 19. p.: 14:8. 46. p.: 28:22. 50. p.: 30:26.

A magyar csapatnak már csak egy mérkőzése van a SEHA-liga alapszakaszában, március 5-én az eperjesi Tatrant látja vendégül.