Kevés volt a Veszprém, biztosan nyerte a Vardar a SEHA-ligát

A Telekom férfi kézilabdacsapatának nem sikerült másodszor is megvédeni a címét a SEHA-ligában, kikapott a Vardar Szkopjétól.

Sorozatban harmadszor szerette volna megnyerni a Veszprém a SEHA-ligát, ami egyáltalán nem ígérkezett könnyűnek, hiszen az elődöntőből is hetesekkel sikerült a döntőbe jutni, ahol a nagyon erős Vardar Szkopje várt a magyar csapatra.

Sok hibával, idegesen kezdődött a meccs, egyik csapat sem tudott megugrani a másiktól, általában a Vardar vezetett egy góllal, de az első két hetesét kihagyta a macedón csapat. A Veszprémben az átlövőjáték hiányzott, keveset vállalkoztak a nehéztüzérek, inkább a szélen vagy betörésből voltak eredményesek. A keserves küzdelemben remekeltek a kapusok, Mirko Alilovic és Sterbik is nagy bravúrokat mutatott be, így a félidőben döntetlen volt az állás, 11:11.

A második félidőben sem tudott újítani a magyar csapat, továbbra is a Vardar vezetett, amely a 40. percben háromgólos előnyre tett szert, 14:17. Ekkor egy jól sikerült időkéréssel sikerült egyenlíteni, de a Vardar ismét egy háromgólos sorozatot vágott ki, innen pedig már nem volt visszaút. A macedón kapuban Sterbik Árpád parádézott, hihetetlen bravúrokat mutatott be. Az átlövések továbbra is eredménytelenek voltak, bezzeg a Vardar beállóból és átlövésből is eredményes tudott lenni. Így nem is volt csoda, hogy a macedónok meglehetősen könnyedén húzták be ezt a döntőt, amelyben végig jobban játszottak a magyar csapatnál, így megérdemelték a SEHA-liga serlegét, 21:26.

Xavier Sabaté értékelése az NSO tudósítása szerint: – Kitűnő csapattal találkoztunk, amelyről tudtuk is, hogy az európai elithez tartozik. Sajnos csak a találkozó első félidejében és a második közepéig tudtuk szorosan tartani az állást, majd megakadt a játékunk, és a hajrában sem voltunk képesek megújulni, talpra állni.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA-Liga, négyes döntő, döntő: Vardar Szkopje (macedón) – Telekom Veszprém 26:21 (11:11). Breszt, 2000 néző. V.: Gubica, Milosevic (horvátok). Vardar: Sterbik – Cupic 1, Maqueda 1, Marszenics 4, Cindric 3, Borozan 3, Gyibirov 5 (2). Csere: Milics (kapus), Abutovics, Canellas 5, Moraes 2, Dujshebaev 1, Sztoilov 1, Karacic, Popovszki. Edző: Raúl González. Veszprém: Alilovics – Marguc 1, Sulic, Nagy L. 2, Schuch, Terzic, Ugalde 3. Csere: Mikler (kapus), Ilics 5 (3), Lékai 4, Blagotinsek, Pálmarsson 2, A. Nilsson 1, Iváncsik G. 2, Gajic 1. Edző: Xavier Sabaté.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 1:1. 13. p.: 6:4. 18. p.: 6:6. 27. p.: 11:9. 37. p: 15:13. 40. p.: 17:14. 43. p.: 17:17. 50. p.: 22:17. 58. p.: 25:19.

A bronzmérkőzésen: PD Zagreb (horvát) – Meskov Breszt (fehérorosz) 19:23 (10:14).