Döntetlennel avatta új stadionját a Juve

A Notts County elleni mérkőzés előtt látványos ünnepséggel nyitották meg az olasz rekordbajnok új arénáját.

A világ legrégebbi profi futballklubja ellen rendezett találkozón a Juventus tartalékosan lépett pályára, sok játékosuk a Sport24 szerint ugyanis a napokban még a válogatottban szerepelt, ráadásul közeledik a Parma elleni vasárnapi bajnoki szezonnyitó is.

Az első félidőben nem találtak be a csapatok, bár a torinóiaknak voltak gólszerzési lehetőségeik, az angol harmadik vonalban szereplő Notts County jól tartotta magát. A szünet után aztán az első gól is megszületett a Juventus új stadionjában, egy kezezés utáni tizenegyesnél Fabio Quagliarella lövését ugyan még védte a kapus, de a kipattanót Luca Toni a hálóba gurította.

Az olasz rekordbajnok mestere, Antonio Conte a meccs végére több fiatalt is a pályára küldött, a vendégek pedig Lee Hughes közeli találatával nem sokkal a lefújás előtt kiegyenlítettek, így 1-1 lett a végeredmény.

Talán nem túlzunk azzal a kijelentéssel, hogy csütörtök este nem a mérkőzés okozta a legfelemelőbb pillanatokat Torinóban. A látványos megnyitó ünnepségen a többi közt felelevenítették a Juventus sikerekben gazdag történelmét. A két legendás klubelnök, Umberto és Gianni Agnelli mellett megemlékeztek a Heysel-tragédia áldozatairól is. Klublegendákat szólítottak a pályára, a Juve történetének két legeredményesebb játékosa, a 83 éves Giampiero Boniperti és a jelenlegi csapatkapitány Alessandro Del Piero pedig együtt szólt a 41 ezer fős közönséghez.