Szalay 22. a Dakar-rali nyitónapján

A 175-ös rajtszámú argentin motoros, Jorge Andres Martinez Boero egy bukás következtében halálos balesetet szenvedett.

Szalay Balázs a 22. lett az autósok között a Dakar-rali vasárnapi első mért szakaszán, az orosz Leonyid Novickij volt Minivel a leggyorsabb.

Az Opel Antarával versenyző Szalay, Bunkoczi duó hátránya négy és fél perc, a másik magyar autós, Sebestyén Sándor 132. lett.

A Mar del Plata környékén rendezett 57 kilométeres szelektív szakaszon az első három helyen a Mini versenyzői zártak, Novickij mögött szorosan ért célba a lengyel Holowicz és a tizedik Dakar-sikerére hajtó francia Stéphane Peterhansel.

A motorosok közül a chilei Francisco Lopez érte el a legjobb időt.

A Dakar-mértékkel rövidecske nyitószakasz után hétfőn 290 kilométer mért táv vár a Sport24.hu információja szerint a mezőnyre.