Butenko három góllal mutatkozott be a Füredben

Elsőként a Balatonfüred jutott be a legjobb négy közé a férfi kézilabda Magyar Kupában, miután a negyeddöntőben 29:20-ra győzött Törökszentmiklóson.

A továbbjutás egy mérkőzésen dőlt el, a másodosztályú Törökszentmiklósnak a döntetlen is elég lett volna a boldogsághoz. A vendégeknél tétmérkőzésen most mutatkozott be a nemrég igazolt Maxim Butenko. Az előző idényben még a Pick-Szegedet erősítő moldovai jobbátlövő három góllal segítette a füredieket.

Jegyzőkönyv. CLAAS-TKE – Balatonfüred 20:29 (5:15). Törökszentmiklós, 600 néző. V.: Nagy F., Túróczi J. TKE: Récsi – Boda, Losonc, Gelley, Gál D., Takács P., Csató. Csere: Köteles (kapus), Kocsis L. Zöldy, Csikós, Musits, Nyeső, Szöllősi Balázs. Edző: Kis Gergely. Balatonfüred: Szathmáry – Tombor, Butenko, Szöllősi Bence, Kovács Gy., Sandrk, Pásztor. Csere: Szabó T. (kapus), Ivanov, Kis Á., Lelkes, Németh L., Salamon, Hornyák. Edző: Sótonyi László. A legjobb lövők: Musits 6, Gelley 5, Losonc 3, ill. Sandrk 6, Pásztor 5, Ivanov 4.

A további párosítás: Csurgói KK – Pick-Szeged, Tatabánya Carbonex KC – B. Braun Gyöngyös, Tatai HAC – MKB Veszprém KC.

Az első mérkőzéseket február 1-jén játsszák.