Alonso győzött a malajziai zűrzavarban

Az esőszünettel tarkított Forma-1-es Malajziai Nagydíjat a Ferrarival verenyző Fernando Alonso nyerte meg Sergio Perez és Lewis Hamilton előtt.

A futamon Lewis Hamilton és Jenson Button, a McLaren kettőse rajtolhatott az élről, már esőben. A rajt után Michael Schumacher és Romain Grosjean összeakadt, utóbbinak fel kellett adnia a versenyt.

Az egyre hevesebben zuhogó eső miatt a 9. körben félbeszakították a futamot, amit majdnem egy órás késéssel folytattak.

A változó körülmények alaposan felborították a papírformát, Button versenyét a Karthikeyannal való ütközés tette tönkre, miközben a bokszutcában remeklő Ferrari pilótája, Alonso az élre ugrott, de ennél is nagyobb meglepetés volt, hogy a sauberes Sergio Perez másodikként körözött, Lewis Hamilton visszcsúszott a harmdaik helyre.

A hajrában a Sport24.hu tudósítása szerint újabb áldozata lett Karthikeyannak, aki összért a világbajnok Sebastian Vettellel, a Red Bull németje defektet kapott.

Pereznek esélye nyílt megnyerni élet első Forma-1-es versenyét, de hiába volt gyorsabb Alonsónál, hibázott, így a spanyol mögött második lett, örömkönnyekre fakasztva Peter Saubert. A haramdik helyre Hamilton hozta be a McLarent, de a további soreend sem szokványos: a negyedik Mark Webbert Kimi Raikkönen és Bruno Senna követte.

A pontverseny állása, pilóták: 1. Alonso 35 pont, 2. Hamilton 30, 3. Jenson Button 25, 4. Webber 24, 5. Perez 22, 6. Sebastian Vettel 18 ponttal. Gyártók: 1. McLaren 55, 2. Red Bull 42, 3. Ferrari 35, 4. Sauber 30, 5. Lotus 16, 6. Force India 9 ponttal.