A Barcelona kiütötte magát

Fernando Torres beállt és a 92. percben mindent eldöntött.

Parázs első félidőt követően a Barcelona 2:1-re vezet a Chelsea ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján. Sergio Busquets révén a katalánok szereztek vezetést, majd Andrés Iniesta duplázta meg az előnyt John Terry kiállítását követően.

A hideg zuhany azonban Pep Guardiola csapatát érte, ugyanis a hosszabbításban Frank Lampard zseniális kiugratását Ramires emelte a kapuba Víctor Valdés felett.

Szünet után úgy tűnt, csak idő kérdése, mikor viszi be a döntő találat a katalán együettes. Erre minden lehetősége meg is volt, amikor büntetőhöz jutottak. A 11-est azonban a meglehetősen visszafogottan játszó Messi a felső lécre bombázta.

A hajrában az angol együttesben pályára lépett Torres, aki viszont kiugrás után a kapussal szemben nem hibázott és a 2:2 a Chelsea döntőbe jutását eredményezte.