Az A-csoportban az utolsó forduló dönt

Az oroszok vannak a legkedvezőbb helyzetben.

Kedden megkezdődött a labdarúgó Európa-bajnokság selejtező csoportjaiban a második kör. A délutáni mérkőzésen a csehek tíz perc alatt kétgólos előnyt szereztek a görögök ellen. Fordulás után a hellének egy hihetetlen polyagóllal szépítettek, de az egyenlítésre már nem telt az erejükből.

Az esti Lengyelország-Oroszország összecsapáson Varsóban a szinvonal alulmúlta a korábbi angol-francia meccsen igencsak megkritizált játékot. Hallatlanul sok technikai hibával tarkított "küzdelemben" - már ami a labdával való ügyetlenkedést illeti - igazságosnak mondható 1:1 született.

Ezzel a csoport élén a harmadik meccs előtt az oroszok állnak négy ponttal, őket követik a csehek hárommal. A házigazda lengyeleknek kettő, a görögöknek egy pontja van.

Az utolsó körben orosz-görög és lengyel-cseh párosításban lépek pályára a csapatok.

Szerdán a B-csoportban Dánia-Portugália (Wroclav), majd Hollandia-Németország (Lviv) találkozókat rendeznek.