Az eddigi legjobb meccsen angol győzelem

Az írek után a svédek számára is már csak formalitás a harmadik forduló.

A labdarúgó Európ-bajnokság D-csoportjában a második fordulót délután Donyeckben az első körben a svédek ellen győztes házigazdák játszották az angolok ellen döntetlenül mérkőző franciákkal. Gólnélküli első félidő - és mintegy félórás viharszünet - után öt perc alatt a gallok kétszer betaláltak, s ezzel a hazaiak nagy csalódására 2:0 arányban nyertek is.

Az esti angol-svéd összecsapáson Kijevben a szigetországiak az első játékrészben előnyre tettek szert, amit Ibrahimovicsék fordulás után némi szerencsével előbb kiegyenlítettek, majd egy fejesgól után a vezetést is megszerezték, 1:2. Az eddigi legszinvonalasabb mérkőzésen azonban az angolok ismét fordítottak (3:2), s ezzel pontszámban utolérték a franciákat.

Két forduló után az állás: 1. Franciaország 4, 2. Anglia 4, 3. Ukrajna 3, 4. Svédország 0 ponttal.

A harmadik forduló párosítása (június 19-én, kedden): Ukrajna-Anglia (Donyeck), Svédország-Franciaország (Kijev).

Szombaton az A-csoportban már a harmadik (utolsó) forduló párosítása szerint lépnek pályára a csapatok. Wroclawban Lengyelország Csehországgal, Varsóban Oroszország Görögörszág ellen küzd a továbbjutást jelentős pontokért.