A spanyolok és az olaszok is a nyolc között

A most mutatott játékra egyik csapat sem lehet büszke...

A közös, lengyel-ukrán rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság hétfői játéknapján a C-csoport résztvevői mérték össze tudásukat.

Az elsőség kérdéséről elsősorban döntő gdanszki spanyol-horvát összecsapáson gólnélküli első félidő után a hajrában szerzett góllal 1:0 arányban elért győzelemmel Casillasék különösebb gond nélkül biztosították maguk számára az első helyet.

A Poznanban játszott mérkőzésen a "fékezett habzással" játszó taljánok annyit adtak ki magukból a roppant szimpatikus írek ellen, amennyi éppen kellett a győzelemhez. Ennek érdekében félidőnként egy-egy alkalommal találtak a zöldek hálójába, s így az olasz válogatott 2:0 arányban elért győzelmével második helyen jutott tovább.

Végeredmény a C-csoportban: 1. Spanyolország 7, 2. Olaszország 5, 3. Horvátország 4, 4. Írország 0 pontal.

A D-csoportban kedden Donyeckben Ukrajna-Anglia ( játékvezető: Kassai Viktor!), Kijevben Franciaország-Svédország találkozókra kerül sor.