A jobban játszó olaszok megérdemelten jutottak elődöntőbe

Százhúsz perces gólnélküli játék után a 11-esek döntöttek.

A labdarúgó Európa-bajnokság utolsó negyeddöntős mérkőzésén Kijevben két futball nagyhatalom, korábbi világbajnokok, Olaszország és Anglia válogatottjai csaptak össze az elődöntő utolsó, negyedik helyéért.

A gólnélküli első félidőben kiegyenlített küzdelem zajlott, a várakozással ellentétben nagyiramú küzdelemben mindkét oldalon többször is nyílott lehetőség a háló zörgetésére.

Szünet után valamelyest csökkent az iram és a szinvonal, jobbára az olaszok kezdeméyneztek, de ez a játérész is gól nélkül ért véget.

A hosszabítás első félidejének egyetlen eseménye egy olasz kapufa volt. Az újabb fordulást követően sem változott a küzdelem képe és így végül százhúsz percen keresztül sem esett gól!

A büntetőpárbajt a jobban koncentráló olaszok 4:2 arányban megnyerték, s - a mutatott játék alapján feltétlenül jogosan -ünnepelhettek.

Ezzel Itália csapata harcolta ki a továbbjutást és június 28-án (csütörtökön) Varsóban Buffon és társai léphetnek pályára Németország csapatával szemben.

A másik ágon 27-én, szerdán Donyeckben Portugália-Spanyolország összecsapást rendeznek a július elsejei, kijevi döntőbe jutásért.