A spanyoloké Európa legjobb csapata!

Már az első félidőben eldőlt a labdarúgó kontinenstorna bajnoki címének sorsa.

A lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság 31., kijevi döntő mérkőzése előtt látványos ünnepség keretében, nagy közönségsikert aratva hatszáz fiatal elevenítette fel a háromhetes mérkőzéssorozat eseményeit.

A finálé első félideje a várakozással ellentétben nem csupán nagy taktikai harcot, de elsöprő spanyol fölényt is hozott. A lassú, altató adogatásból villámgyors befejezések eredményeképpen a 14. és a 40. percben David Silva és Jordi Alba révén (először fejjel, majd lábbal) mattolták az azzurrikat, 2:0.

Szünet után Prandelli, az olasz kapitány cserékkel igykezett csapatát felrázni, de a harmadik csereként beállt Thiago Motta közvetlenül a beállása után súlyosan megsérült. Az itáliaiak az utolsó félórában ember- és kétgólos hátrányban küzdöttek. Ekkor Buffonék már csak a nagyobb vereség elkerülésére koncentráltak, az ibériaiak pedig egy ideig megkönyörültek rajtuk.

Azonban könyörület ide-oda: a 84. percben Fernando Torres, majd röviddel a befejezés előtt a szintén csereként beállt Juan Mata is kihasználta a kihagyhatatlant, s ezzel az Eb-döntők történetének legnagyobb különbségű győzelme született, 4:0.

Spanyolország pedig meglehetős fölénnyel megvédte Európa-bajnoki címét!