BL-rajt egygólos vereséggel

A labdarúgó Bajnokok Ligájában a magyar bajnok alulmaradt albán ellenfelével szemben.

A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezője második körének első mérkőzésén idegenben kezdett a Debrecen az albán bajnok Skenderbeu ellenében.

A hajdúságiak nem kis meglepetésre roppant passzívan kezdtek a roppant lelkes és időnként egészen ügyesen adogató hazaiakkal szemben. Az első félidőben egyértelműen az albánok voltak jobbak, de gólt - elsősorban a nagyszerűen védő hajdúsági kapusnak köszönhetően - nem sikerült elérniük.

Fordulás után sem változott különösebben a játék (és a kemény, de a sok sárga lap ellenére is sportszerű küzdelem) képe. A 65. percben azonban megtört a jég: baloldali beadást követően a védőket megelőzve Plaku a hálóba perdítette a labdát, 1:0.

A hátralévő időben sok hibával tarkította mezőnyjáték folyt, az eredmény azonban már nem változott.

A hajdúságiak teljesítménye messze elmaradt a várakozástól, azonban az egygólos hátrány - kellő javulás esetén - Debrecenben ledolgozható.