Elődöntős a Merész-csapat

A magyar női vízilabda-válogatott a negyeddöntőben hihetetlenül izgalmas meccsen 11:10-re legyőzte Oroszországot.

A két csapat az idei kontinensviadalon kétszer is találkozott egymással, akkor a csoportmeccsek során az oroszok nyertek, majd a bronzmeccsen a mieink visszavágtak. A magyar válogatott két vereséggel és egy győzelemmel zárta a csoportkört, míg az oroszok éppen ellenkező mérleggel zártak.

- Két azonos képességű csapat játszik, kiegyensúlyozottak az erőviszonyok – mondta Merész András szövetségi kapitány a meccs előtt, aki tisztában volt vele, a rivális nem kimondottan örült, hogy a mieinket sodorta útjába a sors. Az oroszok ellenünk valahogy nem szeretnek játszani.

A játék képe az NSO.hu szerint igazolta a várakozásokat, de a hihetetlenül kiélezett hajrá végül a magyar lányok sikerét hozta.

Jegyzőkönyv. Magyarország–Oroszország 11:10 (3:3, 4:2, 1:3, 3:2). A magyar csapat gólszerzői: Antal, Czigány, Kisteleki H., Szűcs G. 2-2, Bujka, Keszthelyi, Tóth I.