Hosszabbításban buktuk el a bronzérmet női pólóban

A magyar női vízilabda-válogatott a negyedik helyen zárt a londoni olimpián, miután a bronzmérkőzésen hosszabbítás után 13:11-re kikapott Ausztráliától.

A két csapat játszotta a bronzmérkőzést Pekingben is. Akkor az ausztrálok hosszabbítás után ötméteresekkel nyertek. Most itt lett volna visszavágás ideje, de ezútal is elbuktunk – hosszabbításban.

Az első negyedben kissé megilletődötten játszott a magyar csapat. Többször érthetetlen megoldást választottak a lányok, volt hogy emberelőnyben nemes egyszerűséggel odaadták a labdát az ellenfélnek, 1:2..

A második negyed vége előtt három perccel Rowie Webster találata után már 7:3-ra mentek az auszik. A nagyszünetben három pedig gól volt a hátrányunk.

Ezután elkezdtünk úgy pólózni, mintha nem lett volna tétje a mérkőzésnek. Egyszerűen, minden extra nélkül, sikeresen játszottuk meg az előnyöket. Ráadásul a jóval nagyobb darab ausztrál játékosok között már néha a centereinket is megjátszottuk. Sorozatban három gólt szereztünk a harmadik negyed elején, 8:10.

Az utolsó negyedben az volt a kérdés, hogy utol tudjuk-e érni az ausztrálokat. És most is sikerrel, a rendes játékidőben ugyanis drámai körülmények között sikerült egyenlítenünk – az utolsó másodpercben. Már úgy tűnt, hogy minden veszve, amikor is Antal Dóra visszaszerezte az ügyetlenkedő ausztrál kapustól a labdát, és az üres kapuba csavart, 11:11. Igazi dráma volt, és következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban azonban megint megvertük magunkat, hiába kaptunk egyből két fórt is, gólt a Sport24.hu tudósítása szerit az ausztrálok szereztek. Fejben jobban bírták az idegek harcát, s végül bronzérmesek lettek.

Merész András fiatal együttese azonban minden elismerést megérdemel, nagyon értékes negyedik helyet szereztek Londonban a lányok.

Jegyzőkönyv. A harmadik helyért: Magyarország – Ausztrália 11:13 (1:2, 3:5, 4:3, 3:1, 0:1, 0:1) – hosszabbítás után.