Csúcspólóval búcsúztak a Kemény-fiúk

A magyar férfi-vízilabda válogatott utolsó mérkőzésén 14:8-ra verte Spanyolországot, így az ötödik helyen zárta az olimpiát.

Kemény Dénes csapata vasárnap kora délután, az olimpia zárónapján az ötödik helyért csobbant vízbe. Nagy jól kezdett a magyar válogatott, mind támadásban, mind védekezésben is remekeltek a fiúk, így az első negyed után már 4:1-re vezetett a gárda.

A spanyolok a második negyedben sem találták a fogást Nagy Viktor vezette magyar védelmen, miközben a túloldalon szebbnél szebb magyar gólok potyogtak a hálóba, a félidőben így már 7:3 volt.

A harmadik nyolc percben még magasabb szintre emelték a Kemény-fiúk a vízilabdát, a spanyolok fórból sem nagyon tudtak mit kezdeni velünk, 12:4-ről várhattuk a folytatást.

Kicsit kiengedett a csapat a záró etap elején, a győzelem azonban a Sport24.hu tudósítása szerint így sem forgott veszélyben, 14:8 lett a találkozó vége.

A magyar férfi-vízilabdaválogatott az ötödik helyen zárta a londoni olimpiát. Ennél rosszabbul olimpián csupán egyszer, 1992-ben szerepelt az együttes, ahol hatodik lett, ötödikként pedig korábban kétszer, 1924-ben s 1988-ban végzett.

Jegyzőkönyv. Az 5. helyért: Magyarország - Spanyolország 14:8 (4:1, 3:2, 5:1 2:4). Magyarország: Nagy - Varga T., Madaras 1, Varga Dénes. 2, Kásás, Hosnyánszky 2, Kiss G. 2, Szivós, Varga Dániel 1, Biros 2, Steinmetz 2, Hárai 2.