A Schlecker-kupa döntőjében az MKB Veszprém

Az ehingeni tornán már a második győzelmét aratta az átalakított magyar kézilabda bajnokcsapat.

Jól kezdte a meccset a francia gárdával szemben a veszprémi együttes, a délelőtti összecsapáshoz hasonlóan ismét jól működött a védelem. Alilovics sorra védte a büntetőket, valamint az átlövéseket. Elöl kicsit többet hibáztak a támadók az első meccshez képest, ezért nem tudtak jelentősen elhúzni. Negyedóra elteltével két gólos volt az előny, 6:4. A továbbiakban feljavult a támadójáték is, fokozatosan növelte az előnyt a magyar bajnokcsapat. Ebben az időszakban Laluska, Ilyés, Iváncsik Tamás és Ugalde is 2-2 gólt szerzett, így magabiztos veszprémi vezetéssel vonultak a csapatok az öltözőbe, 14:10.

A második félidő elején ismét jött az előző meccshez hasonlóan a nyitott védekezés, de ebből a franciák több könnyű gólt szereztek, így Ortega edző visszaállt az első félidőben bevált hatos falra. Mindezek után nőtt az előny, Sulic találata után már hat gól volt közte, 19:13. Ezután némi zavar következett be, a Párizs SG egy gólra felzárkózott, 21:20. A franciák azonban nem tudták megfordítani az eredmény állását.

Az utolsó három percre (miután a félidő közepén ismét sorcsere volt) visszajött Chema Rodriguez a pályára és két góljával eldöntötte a meccset, 26:24.

Jegyzőkönyv. MKB Veszprém - Paris Saint-Germaine 26:24 (14:10). Ehingen. A veszprémi csapat legjobb lövői: Iváncsik T. 4, Perez, Ugalde, Chema 3-3.

Ezzel az eredménnyel az MKB Veszprém bejutott a vasárnapi, a klub honlapja szerint 17 órakor kezdődő döntőbe, ahol az előjelek szerint a berlini gárda lesz az ellenfél.