Aranyérmes lett Pálos Péter Londonban

Megnyerte az asztaliteniszezők S11-es kategóriájának küzdelmeit a magyar versenyző a londoni paralimpián.

Megvan a 33 tagú magyar paralimpiai küldöttség második aranyérme. Pálos Péter háromszoros világ- és Európa-bajnok asztaliteniszező nyerte meg versenyszámát.

A magyar játékos a csoportküzdelmek során kikapott döntőbéli koreai ellenfelével szemben, de a fináléban visszavágott neki. Az első szettet 12:10-re nyerte, a másodikat 11:9-re elveszítette, de aztán 9-re nyerte a következő két szettet, ezzel győzni tudott, a találkozó 31 percig tartott.

Korábban egyébként a csoportban egy japán pingpongost vert meg 3:0-ra, majd az elődöntőben a francia Pereirát múlta felül 3:1 arányban.

Az S11-es kategória a Sport24.hu információja szerint az értelmi fogyatékosok egyik kategóriája.