Kemény meccset nyert meg a Fradi

A Győrből kölcsönadott fiatalok ugyanakkor kemény küzdelemre késztették Szucsánszkiékat.

Sorozatban második hazai mérkőzését is megnyerte a tavalyi szezonban ezüstérmes Ferencváros a női kézilabda NB I-ben. Ezúttal a harmadik fordulóból előrehozott találkozón 33:26-ra bizonyult jobbnak a népligeti csapat a Veszprémnél.

Némi meglepetésre a fiatal vendégcsapat 5:2-es vezetése vezette be a meccset. A rutinosabb zöld-fehérek azonban pillanatok alatt kiegyenlítettek (5:5), majd röviddel később már a vezetést is megszerezték, 8:6. A Róth Kálmán vezérelte együttes azonban nem adta fel, amikor is - a meccsen utoljára - kiegyenlítettek, 9:9. A félidő hajrája azonban egyértelműen a hazaiaké volt, 17:13.

Fordulás után egy ideig felváltva estek a gólok, a veszprémi szinekben versenyző győri fiatalok igen jól tartották magukat a komoly nemzetközi rutinnal rendelkező Fradival szemben. A 43. percben még csak három (23:20) volt a különbség a hazaiak javára. Ezt követően azonban az utolsó tíz percre egy hat-kettes periódust (29:22) után fordult a két csapat. Ekkor azonban ismét kiegyelített lett a küzdelem (4:4) és a meccs végül 33:26-nál ért ért véget.

A Barabás fiataljai kellőképpen helytálltak a rangos ellenféllel szemben.

Jegyzőkönyv. Ferencváros RCH – V. Barabás DTKC 33:26 (17:13). Elek Gyula Aréna, 600 néző. V: Kisfalvi, Péli. FTC: Abramovics – Kovacsicz, Zácsik, Cifra, Tomori, Szucsánszki, Vérten. Csere: Pastrovics (kapus), Pena, Deáki, Lukács, Szamoránsky, Szekerczés, Szarka. Edző: Elek Gábor. Barabás: Pásztor – Hosszu, Planéta, Tóth G., Palkó, Tóth E., Pelczéder. Csere: Víg (kapus), Kurucz, Horváth D., Schatzl, Kokas, Takács, Bárány. Edző: Róth Kálmán. A legjobb lövők: Kovacsicz 11, Cifra 6, Tomori 5 (2), ill. Tóth E. 6 (1), Schatzl 6, Planéta 5.