Hamilton nyert, Perez-parádé Monzában

Lewis Hamilton nagyon sima, magabiztos győzelemt aratott az Olasz Nagydíjon, míg Sergio Perez átautózott a mezőnyön.

A Ferrari saját pályáján érdekes módon McLaren-Mercedes első sorral rajtolt az idei Olasz Nagydíj, ugyanis Hamilton szerezte meg a pole pozíciót, Button pedig a második helyet. Mögéjük megérkezett az időmérőn Felipe Massa, a vb-éllovas Alonso pedig csak a tízedik helyről várhatta a rajtot.

A kezdés után a brazil remekül ért oda a féktávon Hamilton mögé, és Buttont megelőzve a második helyen rótta a köröket, míg a 2008-as világbajnok magabiztosan haladt az élen.

Alonso szinte azonnal elkezdte ledolgozni a hátrányát, ugyanis az első kört már a hetedik helyen zárta, majd szépen lassan Schumachert és Vettelt is megelőzve odaért a negyedik pozícióba. A regnáló világbajnokkal egyébként nem volt könnyű dolga a spanyolnak, hiszen leszorította a pályáról, ezért Vettelt áthajtásos büntetéssel súlytották.

Button viszont nagyon peches volt, hiába vette vissza a második helyet Massától, néhány kör múlva az autója bemondta az unalmast, így ki kellett álnia a versenyből. Mivel Massa és Alonso helyet cseréltek, így a sorrend a következő volt: Hamilton, Alonso, Massa, Perez.

A mexikói azonban nem volt kibékülve ezzel az eredménnyel, a 44. körben ezért meg is verte Massát a Parabolica bejáratánál. A 12. helyről rajtoló sauberes ráadásul nagyon megérkezett Alonso nyakára, a 46. körben pedig hihetetlen könnyedséggel féktávon befért elé. Ekkor Perez 11 másodpercre volt Hamiltontól.

Öt körrel a leintés előtt aztán kiszállt a viadalból a világbajnok Vettel is, műszaki hiba miatt.

Az utolsó percekre komoly izgalom már nem maradt, amikor kétkör volt már csak hátra Perez hátránya hét másodperc volt, így szinte esélytelen volt számára a futamgyőzelem, bár a második hely így is parádés szereplés. A dobogó legalásó fokára a spanyol Fernando Alonso állhatott fel.

Mögöttük Massa, Raikkönen, Schumacher, Rosberg, di Resta, Kobajasi, Senna volt a befutó.

A pilóták pontversenyének állása a Sport24.hu tudósítása szerint nem változott, továbbra is Alonso vezet Hamilton, Raikkönen és Vettel előtt, ám a spanyol előnye már csak 37 pont.