Hármat kapott Belgiumban a Videoton

A székesfehérvári csapat a belga KRC Genk vendégeként 3:0-ra kikapott a labdarúgó Európa Ligában.

A belga Genkhez látogatott a Videoton a labdarúgó Európa Ligában. A székesfehérváriak meglepően visszafogottan kezdtek a KRC otthonában, a hazaiak pedig miután a 22. percben megszerezték a vezetést a remek napot kifogó Vossen góljával, magabiztosan őrizték az eredményt.

Fordulás után aztán változott a játék képe, egyre többet támadott a piros-kék együttes, lógott a levegőben, hogy akár egyenlíthet is Paulo Sousa csapata. Vossen azért emlékeztette a Vidit, hogy nem árt hátul is figyelni, a 71. percben egy kontra végén fejelt a keresztlécre.

A hazaiak támadója a 78. percben gólt lövetett Buffellel, ezzel el is dőlt a három pont sorsa. A ráadásban még De Ceulaer is beköszönt, 3:0 lett a vége, az eredmény azonban túlzó a látottakhoz képest.

A csoport másik mérkőzésén gólnélküli döntetlen született, a Basel a Sport24.hu tudósítása szerint úgy sem tudott nyerni Lisszabonban, hogy a hazaiak az 50. perctől emberhátrányban játszottak Xandao kiállítása után.