Hármat vágott a Vidi a Sportingnak

A Videoton hazai pályán 3:0-ra verte a Sporting Lisboát az Európa Liga második fordulójában.

A székesfehérvári gárda tulajdonképpen már az első félidőben eldöntötte az összecsapást: Paulo Vinicius a 15. percben szerzett vezetést, majd Oliveira a 21. percben egy szépségdíjas támadás végén növelte az előnyt, a végeredményt pedig Nikolics Nemanja állította be a 35. percben. Az EL csoportkörében 200 ezer eurót ér a siker.

Paulo Sousa vezetőedző csapata győzelmével két kör után három pontjával a továbbjutó második helyen áll a G-csoportban a két hete őt legyőző és ezúttal a svájci Basel otthonában döntetlent játszó belga Genk mögött.

Eredmények: Videoton - Sporting Lisboa (portugál) 3:0 (3:0). Székesfehérvár, 13 ezer néző. V.: Jakobsson (izlandi). Góllövők: Vinícius (15.), Oliveira (21.), Nikolics (35.) Basel (svájci) - Genk (belga) 2:2 (0:2).

A Videoton a Telesport.hu híre szerint legközelebb, október 25-én a Baselt fogadja.