Füredi vereség Újvidéken

A Balatonfüred négygólos hátrányba került férfi kézilabda EHF-kupa mérkőzésen.

A legjobb 32 közé jutásért vívott párharcának első mérkőzésén a szerbiai Újvidéken, a Vojvodina otthonában lépett pályára a Balaton-parti együttes.

A párharc első találkozóján a vendégek kezdtek jobban és a kilencedik percig (1:3) vezettek is. A hazaiak két perc alatt fordítottak (4:3), majd a fürediek negyedóra elteltével - zsinorban lőtt négy góllal - ismét visszavették a vezetést, 4:7. A 22. percben még mindig a magyaroknál volt az előny (9:7), de a hajrá a hazai egyenlítés után már a házigazdáké volt, 12:11.

Szünet után már végig az újvidéki gárda vezetett. Általában három-öt gól volt "közte". Az 59. percben egészen elfogadható eredményt (28:25) mutatott az eredményjelző tábla, azonban a végszót a Vojvodina játékosai mondták ki, 29:25.

Behozható hátrányba került a Balaton-parti gárda. A visszavágón Sótonyi László csapata kiharcolhatja a továbbjutást.

Jegyzőkönyv. RK Vojvodina (szerb) – Balatonfüredi KSE 29:25 (12:11). Újvidék, 1000 néző. V: Athanasziosz, Dimitriosz (görögök). Balatonfüred: Szabó T. – Hornyák 4, Lelkes, Río, Kovács Gy., Sandrk 6, Pásztor 1. Cs: Szathmári (kapus), Nagy D. 1, Gerdán, Németh L. 1, Pulay 1, Faluvégi 4, Kemény 2, Zdolik 5. Edző: Sótonyi László. Az ellenfél legjobb dobói: Sztojanovics 10, Popov 6, Josics 4.