Értékes pont a listavezetőnél

A szünet utáni percekben a veszprémiek meglepték az első helyezettet.

A labdarúgó NB II. tizedik fordulójában a Nyugati-csoport első helyén tanyázó Puskás Akadémia együtteséhez látogatott a veszprémi együttes. Az első játékrészben a jobbára kezdeményező hazaiak csak a félidő hajrájában jutottak vezetéshez, amikor is a 41. percben Kleishelsler nagy lövése révén vezetést szereztek, 1:0.

Fordulás után - a hazaiak számára - váratlan fordulatot vett a mérkőzés: a középkezdés után két perccel Nikolin beadása után Homma Kauzo fejjel kiegyenlített, 1:1. Ezt követően élénkebb lett a játék, amikor is Vágó Attila a 63. percben kettős cserét határozott el: Nikolin helyett Szöllőskei, Leitold helyett Mosberger lépett pályára. A játék képét ezután jól jelezte, hogy ezt követően többen besárgultak a hazaiak közül. Végül a többet kezdeményező hazaiakkal szemben a vendégek biztosan érték el jövetelük célját: az egy pont megszerzését.

Jegyzőkönyv. Puskás Akadémia - Veszprém FC 1:1 (1:0). Felcsut, 200 néző. V.: Varga (Huszár, Török). PA: Czirják - Apostopoulos, Farkas, Zsolnai (Soós), Szakály - Margitics, Kleisheisler (Altair), Papucsek, Baracskai (Balog) - Polonkai, Tóth. Edző: Benczés Miklós. VFC: Kiss - Nagy, Molnár Z., Császár, Bosnjak - Nikolin (Szöllőskei), Hevesi-Tóth, Nitrai, Leitold - Homma, Szabó (Vágó). Edző: Vágó Attila. Gólszerzők: Kleisheisler, ill. Homma.

A többi eredmény: Győr II. - Haladás II. 1:2, Sopron - Zalaegerszeg 0:3, Baja - Szigetszentmiklós 1:2, Paks II. - Tatabánya 2:2, Kozármisleny - Gyirmót 1:1, Csákvár - FC Ajka 1:3, BKV Előre - Kaposvár II. 3:3. A bajnokság élén: 1. Puskás Akadémia 24, 2. Kozármisleny 23, 3. FC Ajka 20, ... 9. Veszprém FC 12 ponttal.