A "nagy Győr" eltángálta a „kis Győrt”

A női kézilabda NB I. nyolcadik fordulójában a címvédő Győri Audi ETO 18 góllal nyert a Barabás vendégeként.

A hétközi mérkőzésen furcsa találkozót játszottak: egy felnőtt csapat a saját ifjusági gárdája ellen lépett pályára. Ugyanabban az osztályban, a szövetség tudtával...

A kezdeti percekben szoros volt a mérkőzés, azonban a hétvégi Bajnokok Ligája-összecsapásra készülő felnőtt Győr fokozatosan kezdte lerázni magáról ellenfelét. A félidőben már húsz gólnál jártak a vendégek. A "hazaiaknak" csak hetet engedtek és miután Görbiczék a Sport24.hu tudósítása szerint a második félidőben sem lazítottak, így megérdemelten nyertek 37:19-re.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:3. 13. p.: 3:8. 24. p.: 6:16. 35. p.: 8:22. 51. p.: 16:33. 56. p.: 18:37.

Az ETO így továbbra is hibátlan a bajnokságban, a harmadik helyen tanyázó Barabás pedig elkönyvelhette harmadik vereségét.

Jegyzőkönyv. V. Barabás Duna Takarék KC – Győri AUDI ETO 19:37 (7:20). Veszprém, 800 néző. V: Bacs, Bán. Barabás: Vígh – Hosszú, Planéta, Palkó, Tóth E., Bárány, Pelczéder. Csere: Horváth D., Tóth G., Schatzl, Takács, Kurucz, Kokas. Edző: Róth Kálmán. Győr: Herr O. – Radicsevics, Löke, Amorim, Lekics, Szepesi, Kovacsics. Csere: Lunde-Haraldsen (kapus), Rédei-Soós, Görbicz, Orbán, Tervel, Hornyák D., Korsós. Edző: Ambros Martín. A legjobb lövők: Tóth E. 5, Planéta, Palkó, Schatzl 3-3, ill. Löke 9, Lakics 6, Radicsevics 5.