Olimpiai részvétel után hazai felnőtt bajnoki cím

Rákos Patrik az európai ranglista harmadik helyére úszott 1500 méter gyorson.

Százhalombattán rendezték az országos rövidpályás bajnokságot, amelyen résztvett Veszprém megye három úszóklubja is. A legjobb erddményt a veszprémi Rákos Patrik (BUK) érte el. Szokolai László tanítványa - aki nyáron tartalékként ott volt az olimpián is - megszerezte rövid pályafutása első felnőtt bajnoki aranyérmét. A fiatal úszó 1500 méter gyorson szenzációs idővel (14:54,90) a rangos mezőny előtt csapott a célba.

Teljesítményének értékét alaposan emeli, hogy megelőzte a Kőbánya SC két versenyzőjét, Bernek Pétert és Cseh Lászlót is. Patrik emellett 400 méter gyorson második (3:48,54), 200 méter pillangón hatodik (2:00,84) lett.

A fiatal úszó ezzel a kiváló szerepléssel jogot nyert a franciaországi Chartesban rendezendő rövidpályás Európa-bajnokságon történő indulásra.