Kikapott a Videoton Baselben

A magyar csapat a vereség ellenére a kvartett második, továbbjutó helyén áll.

A Videoton FC 1:0-ra kikapott a svájci FC Basel vendégeként a labdarúgó Európa Liga csoportkörének negyedik, csütörtöki fordulójában, de a vereség ellenére a kvartett második, továbbjutó helyén áll.

A Videoton szokásos taktikájával lépett pályára Bázelben, azaz átengedte a területet riválisának, amely így mezőnyfölényben futballozott, a magyar együttes pedig gyors ellentámadásokkal próbált veszélyeztetni. A svájciak állandó nyomás alatt tartották a székesfehérváriak kapuját, de tudományuk többnyire elfogyott a 16-os előterében, ugyanakkor néhány alkalommal így is a mezőny talán legjobbjának bizonyuló Bozovic mentette meg bravúrjaival a Videotont a góltól.

A második félidőben még többet volt a labda a hazaiaknál, de helyzet mégis kevesebb adódott előttük. A magyar bajnoki ezüstérmes sokszor percekig a félpályát sem tudta átlépni, de védekezése olyan szervezett volt, hogy a Basel nem is találta ellenszerét, mígnem aztán tíz perccel a meccs vége előtt góllá érett a svájciak fölénye. A hajrában a Videoton megpróbált egyenlíteni, de a Basel a lefújásig biztosan őrizte előnyét.

Jegyzőkönyv. Európa Liga, negyedik forduló, G-csoport: FC Basel (svájci) - Videoton FC 1:0 (0:0). Bázel, 13 000 néző. V.: Aranovszkij (ukrán). Gólszerző: Streller (80.) A másik mérkőzésen: Sporting Lisboa (portugál) - Genk (belga) 1:1 (1:0).

A székesfehérváriak a következő fordulóban, november 22-én a Genket fogadják a Sóstói Stadionban.