Két gólos vereség Norvégiától

A magyar labdarúgó-válogatott idei utolsó fellépésén 2:0-s vereséget szenvedett a Puskás Ferenc Stadionban.

A hazai kaput Király Gábor védte, aki 87. alkalommal szerepelt a válogatottban, így megelőzte a kapusok rangsorában Grosics Gyulát. Az 1860 München légiósánál többször csak Bozsik József (101) és Fazekas László (92) húzhatta magára a címeres mezt. Egervári Sándor szövetségi kapitány újoncot is avatott Guzmics Richárd személyében.

A magyar válogatottnak az idén ez volt az utolsó mérkőzése, tétmeccsen legközelebb március 22-én, a románok elleni világbajnoki selejtezőn lép pályára Budapesten.

A magyar szurkolók a Himnusz alatt egy "Köszönjük az idei évet!" feliratú molinóval köszöntötték a nemzeti csapatot, amely az első negyedórában nem tudott komoly helyzetet kialakítani, Király felívelései ráadásul a támadó harmadban rendre a norvégokhoz kerültek. Az első kapura lövést is a vendégek jegyezték, gól azonban ebből nem lett, mert Király nagyot védett. A félidő hajrájában azonban már a kapus sem segíthetett, így az összességében veszélyesebben futballozó norvégok vonulhattak előnnyel a szünetre.

A folytatásban Egervári Sándor szövetségi kapitány negyedóra után hármas cserével igyekezett frissíteni a magyar csapaton, a második játékrész elején ugyanis a vendégek egyértelműen fölényben voltak. Ezt követően kicsit megélénkült a hazaiak játéka, s 10-12 perc erejéig sikerült nyomás alá helyezniük a norvég kaput. A vendégek aztán a hajrá kezdetén eldöntötték a mérkőzést a Sport24.hu tudósítása szerint.

Egervári Sándor szövetségi kapitány a mérkőzés után elmondta, hogy ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a norvég válogatott, a magyar csapatnak csak felvillanásai voltak.

- Bután futballoztunk, többet kellett volna a talajon játszanunk, de nem tudtuk megvalósítani, amit elterveztünk. Remélem, a tavaszi mérkőzéseken jobb futballt tudunk majd bemutatni - tette hozzá a szakember.