Ismét csak az elejére érdemes emlékezni...

A sorozatterhelés nehézségei ellen is küzdenek a veszprémi egyetemista lányok.

A női röplabda NB I-ben lassan már csak a statisztikusok tudják számon tartani, hogy a Veszprémi Egyetemi SC lányai hányadik meccsnél tartanak az évvégi hajrában. Ebben a fordulóban a nagymúltú, bár az utóbbi időkben csak szerényebb eredményekre képes Budapesti SE gárdáját látták vendégül.

Az első szettben - a korábbi meccsek koreográfiájának megfelelően - nagyszerűen helytálltak Tobakék. Szinte végig partiban voltak, mi több 23:23 után csak maguknak köszönhették a vesztést: nyitást rintottak, majd előkészítetlen támadást hibáztak, 0:1.

A második játékban kezdeti kiegyesúlyozott küzdelem után vendég vezetés mellett zajlott a játék, de 16:18 után a veszprémi lányok visszavették a vezetést (21:10), majd ezt a minimális előnyt megtartva kiegyelítettek, 1:1.

A harmadik szettben aztán elszállt az erő a csapatból. Hibát hibára halmozva minimális játékidő (15 perc) alatt mindössze tizenegy pontot szereztek, 1:2.

A negyedik menetben 11:11-ig versenyben voltak az egyenlítésért, de ezután elhúzott a BSE és ekkor már nem volt sem erő, sem pedig kellő akarat a folytatásra, 1:3.

Jegyzőkönyv. VESC - Budapesti SE 1:3 (-23, 21, -11, -16). Veszprém, 100 néző. V.:Stefik, Szabó. VESC: Kovács, Pintér, Dordzsceren, Jezerniczki, Tobak, Környei. Csere: Miovecz, Májusi D. (liberók), Pekárik, Molnár, Pós. Edző: Katona Péter. BSE: Bleicher, Nyári, Kiss, Rácz, Nagy, Szabó. Csere: Tóth (liberó), Tímár, Horuczi. Edző: Ratimorszky Károly.