Vereséggel búcsúzott Európától a Videoton

A Vidi 2:1-es vereséget szenvedett a Sporting otthonában a G-csoport elhalasztott találkozóján.

A pálya alkalmatlansága miatt az Európai Labdarúgó Szövetség csütörtökön mára halasztotta a Sporting Lisboa-Videoton találkozót az Európa Liga hatodik, utolsó fordulójában. Azóta azonban egy álommal szegényebb lett a magyar együttes, mivel a Genk-Basel találkozó 0:0-s végeredménye azt jelentette, az a két csapat jut tovább a csoportból. Ha más nem is, az a 200 ezer euró lehetett a tét péntek este, amely egy győzelemért jár az Európa Ligában.

Gólnélküli első félidő után a 65. percben megszerezték a vezetést a hazaiak, Insúa bal lábas szabadrúgása kipattant Tujvelről, az érkező Labjad pedig bevágta a léc alá a labdát, 1:0. Sőt, a gólszerző tíz perc múlva duplázhatott is volna, ekkor azonban a Videoton kapusa lábbal hárítani tudott. A 79. percben egy szabadrúgás után Rinaudo karjára pattant a labda, amiért a görög játékvezető tizenegyest adott. Sándor állt a labda mögé és magabiztosan a bal alsóba lőtt, 1:1.

Nem sokáig örülhetett azonban a Videoton, egy jobb oldalról beívelt szabadrúgás után Insúa fejelt kapura, Sándor a gólvonalról mentett, de Viola bekotorta a labdát a hálóba, Caneira hiába próbált menteni, 2:1. A folytatásban Sándor György hátulról csúnyán megrúgta Capelt, jogosan kiállította a játékvezető. Az eredmény már nem változott, a Videoton vereséget szenvedett a Sporting otthonában.

Jegyzőkönyv. Európa Liga, G-csoport: Sporting - Videoton 2:1 (0:0). Lisszabon, José Alvalade Stadion, 3 ezer néző. V.: Kukulakisz (görög). A gólszerzők: Labjad, Viola, ill. Sándor (11-esből). A csoport végeredménye: 1. Genk 12, 2. Basel 9, 3. Videoton 6, 4. Sporting 5 ponttal.