Cseh László világbajnoki ezüstérmes

Az isztambuli rövidpályás-világbajnokság 400 méteres vegyesúszásának döntőjében Cseh László ezüst-, Verrasztó Dávid bronzérmet szerzett.

Mindössze két magyar érdekeltségű döntő jutott csütörök estére: férfi 400 vegyesen Cseh Lászlóért és Verrasztó Dávidért szoríthattunk, míg 100 méter pillangón is Cseh szállt medencébe éremeséllyel.

A 400 vegyes fináléjában Cseh és a japán Seto fej fej mellett haladt 100 méterig, majd háton Hagino is felért melléjük. Verrasztó ekkor negyedik helyen haladt.

200 méter után Cseh fordult elsőként, majd a mellúszás következett, de ekkor ismét Seto állt az élen.A japán nagyon megnyomta a hajrát, majdnem egy testhosszal kezdte meg a gyorsúszást, miközben Verrasztó már a harmadik helyen tempózott.

Cseh 1,3 másodperccel haladt Seto mögött 350-nél, majd a célba már egy testhossz hátránnyal ért be. Verrasztó Dávid remek úszással bronzérmet szerzett, így két magyar is felállhat majd a dobogóra.