A házigazdák sikerével kezdődött a vb

Spanyolország nagyon simán, 13 góllal legyőzte Algériát a férfi kézilabda világbajnokság nyitómérkőzésén.

A házigazdák Madridban látták vendégül az afrikai válogatottat, és biztosra mentek: magabiztos játékkal nyitottak, és a lendületük teljesen megfogta Algériát. Jól mutatja a fölényüket, hogy az első félidőben, tehát félóra játékot követően mindössze ötször találtak be vendégek, míg a spanyolok 14-szer.

A szünet után a Sport24.hu tudósítása szerint ott folytatták az ibériaiak, ahol korábban abbahagyták, vagyis saját akaratukat érvényesítették, és lemosták a pályáról riválisukat: tizenhárom gólos győzelem lett a vége.

A spanyolok remek rajtjukkal megadták az alaphangulatot a vb második napjára, amikor a magyar válogatott Egyiptom ellen kezdi meg a menetelést.

Jegyzőkönyv. Kézilabda világbajnokság, D csoport, első forduló (Madrid): Spanyolország - Algéria 27:14 (14:5).