Fantasztikus győri siker a BL-győztes ellen

Parádés védekezésének és kapusteljesítményének köszönhetően tíz góllal nyert a Győr a Podgorica ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

Az elmúlt szezonban a Győri Audi ETO KC éppen a Buducsnoszt Podgorica ellen vívta a Bajnokok Ligája döntőjét, és szerencsétlen körülmények között, idegenben lőtt kevesebb góllal elbukta azt.

Most itt volt a lehetőség a visszavágásra a BL idei szezonja középdöntő-csoportkörének első fordulójában. A csoportban a Larvik korábban 25:19-re verte a dán Randerst.

A magyar csapat elsöprő lendülettel kezdett, 5:0-ra elhúzott Lunde Haraldsen remekül védett, Görbiczék pedig jól támadtak a sok kulcsjátékosát, köztük Popovicot elvesztő montenegróiak ellen. A folytatásban összeszedte magát a Podgorica, 6:6-nál egyenlített Miljanic góljával.

A magyar együttes azonban észbe kapott, és azonnal erőt demonstrált egy 8:0-s sorozattal (!), Görbicz kétszer is világklasszis megoldást választott, Lunde hetest védett, Amorim szárnyalt. 14 perc után talált be ismét a Podgorica, de így is 7 gólos hazai előnnyel fordultak a csapatok. A győri kapus, Lunde Haraldsen a félidei statisztika szerint 70 százalékkal védett!

A folytatásban is kiválóan védekezett a Győr, a 40. percben 17:8 volt az állás, képtelen volt kibontakozni a vendégegyüttes. A 45. percre már kétszer annyi gólt lőtt a Győr, mint a vendégek, 20:10 volt ekkor az eredményjelzőre írva.

Már 24:11 is volt a találkozó állása, a végén kozmetikázott az eredményen a Podgorica, de így is tízzel nyert a magyar bajnok!