Spanyolországban került előnybe a Veszprém

Az MKB Veszprém kézilabdacsapata idegenben nyert 23:20-ra az Ademar León ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Carlos Ortega csapata nyolcaddöntős mérkőzésre Spanyolországba, az Ademar Leónhoz látogatott vasárnap. A veszprémieket hajthatta a visszavágás esélye is, ugyanis az ibériai gárda tavaly a Bajnokok Ligája ezen szakaszában búcsúztatta a Veszprémet.

Nagy László két góljával lógott meg az első percekben az MKB. A hazaiak csak a 25. percben tudtak először egyenlíteni, Goni Iosu talált be a veszprémi kapuba. A kevés gólt hozó első félidőt követően a mieinknél volt az előny, 11:8.

A második felvonás is veszprémi találattal indult, Jamali köszönt be. Ugyan Alilovic több bravúrt is bemutatott, a kedvet kapó León fordítani tudott az utolsó tíz perc elején. Vranjes Vladimir találata után már 19:17-re ment a spanyol együttes, ekkor kért időt Ortega. Ezt követően a Veszprém zsinórban öt gólt dobva fordított, majd végül 23:20-ra megnyerte az odavágót és a Sport24.hu tudósítása szerint kedvező helyzetből várja a hazai mérkőzést.

Jegyzőkönyv. Reale Ademar (spanyol) – MKB Veszprém KC 20:23 (8:11). León, 5300 néző. V: Dinu, Din (románok). Reale Ademar: Malumbres – Cabanas, Vrazalic, Carou, Vranjes, Goni, Carrillo. Csere: Ruesga, Pineiro, Campos, Castro, Tatarintsev. Edző: Manolo Cadenas. Veszprém: Alilovics – Gulyás, Nagy, Chema Rodríguez, Sulics, Terzics, Ugalde. Csere: Such, Császár, Laluska, Jamali, Iváncsik G. Edző: Carlos Ortega. A legjobb lövők: Carillo 5, Campos 4, Goni 3, ill. Nagy 7, Jamali 6, Terzics 3. Másik mérkőzés: Pick Szeged - Kielce (lengyel) 26:25 (15:14).